Jak wybrać plecak trekkingowy 40l?

Plecak trekkingowy 40l to idealny rozmiar dla osób, które planują jedno- lub dwudniowe wycieczki w góry. Taki plecak pomieści niezbędne rzeczy, takie jak ubrania, śpiwór, namiot, kuchenka, jedzenie i picie, a jednocześnie nie będzie zbyt ciężki i niewygodny.

Jakie są najlepsze modele plecaków trekkingowych 40l?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli plecaków trekkingowych 40l, które różnią się ceną, jakością i funkcjonalnością. Niektóre z popularnych i sprawdzonych marek to np. Deuter, Osprey, Lowe Alpine czy Quechua. Oto kilka przykładów konkretnych modeli:

  • Deuter Futura Pro 40 – to plecak o pojemności 40l i wadze 1,7 kg. Ma system wentylacji Aircomfort Sensic Pro, który zapewnia cyrkulację powietrza między plecakiem a plecami użytkownika. Ma też regulowany system nośny VariSlide oraz pas biodrowy z kieszeniami na zamek. Komora główna ma dwa otwory: górny i dolny. Plecak ma też kieszeń na bukłak wodny oraz system mocowania do kijków i czekana.
  • Osprey Talon 44 – to plecak, który ma 44l pojemności i 1,1 kg wagi. Ma system wentylacji AirScape, który zapewnia chłodzenie pleców. Ma też regulowany system nośny BioStretch i pas biodrowy z kieszeniami siatkowymi. Komora główna ma dostęp od góry i dodatkową kieszeń na górze. Plecak ma też kieszeń na bukłak wodny i system mocowania do kijków, namiotu i śpiwora.
  • Lowe Alpine AirZone Trek 40 – to plecak z pojemnością 40l i masą 1,5 kg. Posiada system wentylacji AirZone, który zapewnia cyrkulację powietrza między plecakiem a plecami. Wyposażony jest też w regulowany system nośny AdaptiveFit i pas biodrowy z kieszeniami zapinanymi na zamek. Komora główna ma otwór górny i dolny.

Przykładowe modele możesz sprawdzić na – https://www.polarsport.pl/plecaki/plecaki-30-45-l.html.

plecak trekkingowy 40l

Na co zwraać uwagę przy wyborze tego typu plecaków

Jeśli szukasz plecaka trekkingowego 40l, który będzie idealny na jedno- lub dwudniowe wycieczki w góry, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Plecak powinien być wykonany z trwałego i wodoodpornego materiału, mieć stabilną i ergonomiczną konstrukcję, pojemną i łatwo dostępną komorę główną, kilka kieszeni bocznych i przednich oraz system mocowania do dodatkowego sprzętu.