Rodzaje orbitreków – podstawowe informacje

O tym, że ruch to zdrowie wie każdy. Każdy również wie, że brak czasu jest najpopularniejszą wymówką dla lenistwa. Kluczem do odrobiny oszustwa, jakiego potrzebuje ciało jest narzędzie, które małym kosztem czasu da maksymalne wyniki sportowe. Takim narzędziem jest z pewnością orbitrek.

Czym jest orbitrek?

Jest to prawdopodobnie jedno z najdoskonalszych przyrządów fitness jakie zostały wynaleziony. Podczas ćwiczeń na nim angażowanych jest nawet 90% posiadanych mięśni ciała. Jest to wynik do którego żadna inna maszyna lub wolne ćwiczenia nawet się nie zbliżają.
Ćwiczenia, które orbitrek zastępuje to bieganie, jazda na rowerze i ćwiczenia na stepperze. Wszystko to realizowane jest za pomocą jednej maszyny.

Rodzaje orbitreków

Na rynku jest oczywiście ogromna liczba różnych modeli tego urządzenia, które różnią się między sobą bogactwem i zaawansowaniem funkcji. W większości są to tylko gadżety, które nie mają większego wpływu na osiągane wyniki sportowe.
To na co warto zwrócić uwagę, to mechanizm hamowania i budowy obciążenia. Na rynku dostępne są modele magnetyczne i elektromagnetyczne.
Zarówno orbitrek magnetyczny, jak i elektromagnetyczny do działania wykorzystuje magnesy, które przykładane do tarczy obciążającej zwiększają lub zmniejszają nacisk. Orbitrek elektromagnetyczny różni się tym, że cały proces zachodzi za pośrednictwem komputera i elektromagnesów, a nie systemu dźwigi.

One thought on “Rodzaje orbitreków – podstawowe informacje”

Comments are closed.