Światła rowerowe — jak wybrać oświetlenie rowerowe?

Wybór latarni rowerowych w internecie jest ogromny i wielu klientów gubi się, gdy przychodzi do znalezienia odpowiedniego modelu. Niektórzy pytają znajomych o radę, które światła rowerowe są najlepsze, a inni podchodzą do sprawy jeszcze poważniej i czytają odpowiednią literaturę. Również zainteresowany rowerzysta zaczyna oglądać wiele wideo recenzji na temat lampek rowerowych. Częściej jednak, bez dokładnej analizy ofert, człowiek kupuje wszystko, co tylko wydaje się odpowiednie. Jeśli jednak chcemy, aby jazda na rowerze była przyjemna i relaksująca, sensowne jest zagłębienie się w szczegóły wyboru takich urządzeń.

Od czego zacząć?

Zanim zdecydujemy się na lampkę rowerową, warto zrozumieć jej przeznaczenie. Często są one wykorzystywane jako źródło światła na drodze przed rowerem. Rowerzysta potrzebuje światła rowerowego ze sprint-rowery.pl raz znaków odblaskowych, które wskażą jego pozycję na drodze. W tym przypadku źródła światła umieszczone są na plecach, plecaku, na szprychach i na ramie. Gdy jest ciemno, światła rowerowe sprawiają, że Twój rower jest bardziej widoczny dla innych użytkowników drogi.

Nie wystarczy odpowiednie oświetlenie roweru — potrzebna jest lampka przednia i tylna. Najbardziej tradycyjnym rodzajem światła stosowanego na dwóch kółkach jest światło rowerowe. Reflektor jest zamontowany z przodu i zamontowany na kierownicy. Mocniejsza wersja, taka jak światło postojowe lub flasher, jest używana z tyłu, a czasem umieszczana również z przodu roweru. Dostępne są również modele do noszenia, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Oprócz przeznaczenia latarki, innymi ważnymi parametrami są: wielkość, rodzaj mocowania, rodzaj zasilania i inne.

Światła rowerowe — rodzaje

światła rowerowe

Zatem to, dlaczego potrzebujesz lampki rowerowej, jest pozornie oczywiste. Jednak należy też mieć pojęcie o rodzajach latarek oferowanych przez producentów. 

Należy zaznaczyć, że latarnie rowerowe mogą być zarówno odłączane, jak i nieodłączane. Modele nieodłączane są trwałe i stosunkowo niedrogie, kolejna zaleta leży we właściwościach technicznych tych wersji. Takie latarnie są w stanie pracować długo i potężnie, co jest szczególnie miłe, biorąc pod uwagę ich demokratyczne ceny. Ten rodzaj lampki rowerowej wymaga skomplikowanego montażu, ale jeśli nie używasz roweru często lub przez długi czas, ten rodzaj lampki wystarczy. Zazwyczaj stosuje się wersje odłączane i takie są standardowo przyjęte, warianty nieodłączane są powszechne w segmencie pomocniczym.

Jak wybrać oświetlenie rowerowe?

Idąc do sklepu w celu zakupu niezbędnego modelu, dowiedz się, jakie cechy ma interesujące Cię urządzenie:

  • Moc światła;
  • Jasność i szerokość plamy świetlnej;
  • Kontrola;
  • Źródło zasilania;
  • Mocowanie;
  • Wymiary i konstrukcja.

Latarnia zasilana bateriami zapewnia dużą ilość strumienia światła. Jednocześnie jest ona droga, kłopotliwa i nie może pracować przez dłuższy czas. Wydajne urządzenie nie zawsze uzasadnia swój zakup. Do wieczornej jazdy po płaskim szlaku z niewielką prędkością zalecana jest wersja o małej mocy wyposażona w akumulatory. Jeśli będziesz jeździć po nierównych drogach, lepiej zdecydować się na typ akumulatorowy. Warto pamiętać, że bateria wytrzymuje maksymalnie 3 godziny. Plama świetlna latarki musi być odpowiednio szeroka, w przeciwnym razie możesz nie zauważyć w porę przeszkody lub zagrożenia na drodze.