Zakup roweru dla chłopca – podpowiadamy na co zwrócić uwagę

Rowery 20 cali są nie bez powodu nazywane pierwszymi „prawdziwymi” rowerami dla dzieci. Możemy już bowiem zdecydować się na modele, które są wyposażone w przerzutki, a także inne udogodnienia, które znacznie ułatwiają jazdę na pojeździe. Na rynku rowery dla dzieci 20 cali dostępne są w niezliczonej ilości wszelkich modeli, dlatego jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni i dla dziewczynki i dla chłopca, a także te bardziej uniwersalne. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od danego pojazdu. 

Rowery 20-calowe – wszystko co musisz wiedzieć

Rowery dla dzieci 20 cali sprawdzają się przede wszystkim wtedy, kiedy dziecko osiąga już odpowiednią wagę i wzrost. Standardowo jest to wiek od 6 do 7 lat, dlatego rowery, których koła mają 20 cali są najczęściej wybieranymi prezentami na Komunię dla dzieci. Jazda na tego typu sprzęcie jest bowiem zdecydowanie wygodniejsza, a także możemy liczyć na to, że to właśnie z tego roweru dziecko będzie korzystać kilka następnych lat. Jest to więc inwestycja jak najbardziej opłacalna. 

Rower na dłuższe wycieczki

Kiedy widzimy, że dziecko już z trudem porusza się na mniejszym rowerze, to warto zaopatrzyć się o rower z kołami 20 cali już wcześniej. Szczególnie w sytuacji, kiedy planujemy dłuższe wycieczki, bo możemy tutaj liczyć już na przerzutki, lepsze hamulce i amortyzację. Dłuższe więc trasy będą zdecydowanie łatwiejsze do pokonania dla dziecka i nie zniechęci się do nawet bardzo dalekich podróży. 

rower dla chłopca 20 cali

Doskonały prezent dla chłopca

Należy mieć na uwadze, że to właśnie, jeśli chodzi o rower 20-calowy jest to inwestycja, która sprawdzi się na kilka następnych lat (https://www.erowery.pl/m/90015/dla-dzieci-browerkib-20-wiek-5-8-lat). Nie należy więc czekać z jego zakupem dłużej, niż gdy pociecha ukończy 7 rok życia, bo jazda będzie najzwyczajniej w świecie wygodniejsza. Warto także zainwestować w modele lepszej jakości, bo dzięki temu dziecko będzie mogło rzeczywiście korzystać z pojazdu tyle, ile obiecuje producent bez szwanku i awarii pojazdu. Tym bardziej że na rynku znajdziemy propozycje, które będą na każdą kieszeń i spełnią wszystkie wymagania nie tylko jeśli chodzi o parametry, ale także wygląd wizualny. Możemy wybrać rower dostosowując do płci, a także kupić ten bardziej uniwersalny model. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy, a także jaką kwotę chcemy przeznaczyć na dany model. Zróżnicowania cen są często bowiem bardzo rozległe, jednak to właśnie dzięki temu każda osoba będzie w stanie dobrać dla siebie opcję, która nie zrujnuje domowego budżetu, a sprawi dziecku prezent, który posłuży lata, a także sprawi ogromną frajdę.