Idealny plecak na górskie wyprawy

Piesze wycieczki po górskich szlakach cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jednym najważniejszych elementów wyposażenia każdego trekkingowca jest plecak. To właśnie w nim schowane są wszystkie niezbędne rzeczy. Przy wyborze plecaka turystycznego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Pojemność i rodzaj zastosowanego materiału

Jednym z nich jest pojemność. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trekkingiem i wybierają się na krótką pieszą wyprawę, powinny zaopatrzyć się w plecak o pojemności nieprzekraczającej 30 litrów. Taka wielkość pozwoli na spakowanie dodatkowej kurtki, termosu z ciepłą herbatą, czy też innych podręcznych akcesoriów. Za najbardziej uniwersalne uznawane są modele o pojemności 35-40 litrów. Wśród produktów zaliczanych do tej grupy znajdują się m.in. plecaki kanken. Na kilkudniowe wyprawy turystyczne należy zabrać ze sobą większe plecaki turystyczne o pojemności 50-60 litrów.

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić także uwagę na rodzaj materiału zastosowanego przez producenta. Jeszcze do niedawna najchętniej stosowanym materiałem była Cordura. Obecnie częściej używa się poliestru, nylonu oraz poliamidu w różnych odmianach. Tkaniny te charakteryzują się lekkością i wytrzymałością. Istotne znaczenie ma także ich odporność na wilgoć oraz promieniowanie UV.

Plecak fjallraven i inne funkcjonalne produkty

Wybierając plecak turystyczny, warto także zawrócić uwagę na jego funkcjonalność. Przykładowo plecak fjallraven został skonstruowany w taki sposób, by zapewnić turyście jak najlepszy dostęp do komory głównej – sprawdź https://www.polarsport.pl/plecaki-kanken. Dzięki otworom umieszczonym na górze i z przodu można bez trudu wyjąć potrzebną w danej chwili rzecz. Funkcjonalne plecaki to produkty wyposażone w dużą ilość kieszeni, w których można pomieścić wiele różnych drobiazgów, takich jak mapa, telefon, czy butelka z wodą.

Istotne znaczenie dla użytkowników ma również komfort noszenia. Nowoczesne plecaki oferowane przez renomowanych producentów wyposażone są w lekką konstrukcję nośną, która pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru i odciążenie ramion. Zastosowanie szybkoschnącej siateczki w okolicy pleców zapewnia odpowiednią wentylację i pozwala na szybkie odparowanie potu. Piankowe paski dobrze przylegają do ramion i nie wywołują bolesnych otarć nawet podczas długich wędrówek. Należy podkreślić, że dobrej jakości produkty wyposażone są w system regulacji, pozwalający na dostosowanie plecaka do wzrostu użytkownika. Dodatkowo wyróżniają się estetycznym wyglądem zgodnym z obowiązującymi trendami.