Wybieramy bagażnik rowerowy – poradnik

Sposobów na przewożenie rowerów samochodem jest bardzo dużo. Można wybrać różne modele bagażników, które pomogą nam w transporcie tak, by bezpiecznie można przewieźć rowery w miejsce docelowe. Należy jednak wiedzieć, jak wybrać bagażnik rowerowy, by był świetnie dopasowany do naszego modelu samochodu. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele ciekawych modeli, dlatego warto bliżej się im przyjrzeć, by mieć pewność, że wszystko będzie dopasowane.

Jaki typ bagażnika wybrać?

Rozróżnia się kilka typów bagażników rowerowych: https://sprint-rowery.pl/bagazniki-rowerowe. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy przewieźć rowery oraz ile ich będziemy mieć. Na dachu maksymalnie można przewozić aż pięć sztuk rowerów. Jednak trzeba pamiętać o oporze powietrza, które ma ogromne znaczenie w trakcie jazdy. Również uwagę należy przywiązać do ciężkości takiego bagażnika i rowerów. Niektóre modele rowerów mogą być ciężkie, dlatego też jest ograniczona ilość sztuk rowerów, które mogą być przewożone na dachu, gdyż mogą one go zbytnio obciążać. Gdy zdecydujemy się na bagażnik, który montuje się na klapie samochodu, to mamy pewność, że pomieści od dwóch do czterech rowerów. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj bagażnika jest dość czasochłonny przy montażu. Popularnym rozwiązaniem jest także montaż bagażnika na hak holowniczy. Ten rodzaj bagażnika także może pomieścić do czterech rowerów, dzięki czemu możemy spakować rowery dla całej rodziny i przewieźć je bezpiecznie.

Czy jest też bagażnik, który można zamontować bezpośrednio na rower?

Oprócz tego, że są dostępne bagażnik rowerowe, które są montowane na samochodzie do transportu rowerów, to można również zamontować inne rodzaje bagażników bezpośrednio na rower. Takie modele bagażników pomogą nam w tym, by przetransportować różne rzeczy na rowerze. Między innymi taki bagażnik, który umieszcza się na rowerze, jest montowany na tyle roweru. Maksymalnie taki bagażnik może przewieźć rzeczy o wadze do czterdziestu kilogramów. Są też dostępne bagażniki na przód, najczęściej jednak z przodu montuje się estetyczne koszyki, w których również można przewieźć różne rzeczy.

Jakie ceny są bagażników rowerowych na samochód?

Jeśli chcemy kupić bagażnik rowerowy, który zamontujemy na samochodzie, to musimy się liczyć z kwotą od stu złotych, do nawet czterystu złotych. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj bagażnika wybierzemy. Dobrze jest też wybrać taki sprzęt, który jest sprawny w stu procentach, przez co mamy pewność, że wszystko będzie dobrze działać. Ważne jest też to, że większość bagażników, które bierzemy bezpośrednio ze sklepu, mają gwarancję na różny okres. Dzięki temu możemy w razie potrzeby skorzystać z serwisu.

Jak wybrać bagażnik rowerowy – to pytanie zadaje sobie każdy, kto zaczyna swoją przygodę z transportem rowerów lub rzeczy na rowerze. Dobrze jest wcześniej dokładnie wybrać dany model bagażnika, by mieć pewność, że wszystko będzie świetnie pasowało do naszego samochodu. Należy też pamiętać o tym, by przed każdą podróżą sprawdzić bagażnik, czy to ten na samochodzie, czy ten, który jest bezpośrednio zamontowany na rowerze.