Trening na orbitreku – główne zasady

Regularnie wykonywany trening na orbitreku laubr potrafi wzmocnić i wyszczuplić nogi, spalić zbędną tkankę tłuszczową, ulepszyć kondycję i zadziałać pozytywnie na wygląd całego ciała. Każdy jest w stanie go wykonać w sposób bezpieczny – ćwiczenia nie obciążają bowiem stawów i bardzo rzadko doprowadzają do kontuzji. Jak zatem prawidłowo trenować na orbitreku, by osiągać coraz lepsze efekty?

Krok 1 – przyjęcie prawidłowej pozycji

Po wejściu na orbitrek należy oprzeć stopy na pedałach urządzenia i chwycić dłońmi jego ramiona. Sylwetka powinna być cały czas wyprostowana, a mięśnie brzucha i nóg mocno napięte. Wzrok należy zwrócić przed siebie i utrzymywać go ciągle na tej samej wysokości.

Orbitrek laubr

Krok 2 – zasady treningu odchudzającego

Orbitrek laubr świetnie sprawdzi się u osób chcących trochę schudnąć. Można na nim wykonać efektywny trening spalający tłuszcz – trening  cardio. Dawniej uważano, że powinien trwać on min. pół godziny, jednak dziś trenerzy zgodnie przyznają, że nawet 15-minutowe ćwiczenia (powtarzane regularnie) są w stanie palić zbędą tkankę tłuszczową. Należy je wykonywać przy umiarkowanym tętnie, wynoszącym ok. 60-70% tętna maksymalnego.

 

Krok 3 – zasady treningu wzmacniającego

Orbitrek laubr może też przyczynić się do ekspresowej poprawy kondycji i wzmocnienia całego ciała. Jak wykorzystać go w tym celu? Należy wykonywać treningi interwałowe, które polegają na naprzemiennym ćwiczeniu przy bardzo szybkim tempie i wysokim tętnie oraz wolnym tempie i umiarkowanym tętnie. Uwielbiają je sportowcy!