Podpowiadamy jakie kryteria powinna spełniać kurtka do jazdy rowerem

Każdy rowerzysta wie, że dobór najlepszej kurtki to podstawa. To właśnie od niej uzależniona jest wygoda podczas jazdy. Bez kurtki trudno wyobrazić sobie nawet krótką jesienną lub zimową przejażdżkę. Jaka więc powinna być dobra kurtka na rower MTB? O czym trzeba wiedzieć?

Przede wszystkim ochrona przed wiatrem

Podczas jazdy na rowerze dużym problemem jest wiatr. To właśnie z jego powodu rowerzysta marznie. Koniecznie trzeba podkreślić, że w przypadku jazdy na rowerze to przepływ powietrza spowodowany ruchem jest bardziej dokuczliwy niż niska temperatura. W związku z tym kurtka rowerowa niekoniecznie musi być ciepła, ale musi raczej skutecznie izolować przed wiatrem. Z tego powodu szczególnym zainteresowaniem cieszą się kurtki termiczne. Zapewniają one swobodę ruchów, bo są cienkie i dopasowane do ciała, ale równocześnie nie pozwalają przemarznąć.

Funkcja oddychania

O tym aspekcie wiele osób zapomina. Jednak kurtka rowerowa MTB jest stworzona z myślą do używania jej podczas uprawiania sportu. Z tego powodu musi ona też być dostosowana do tego, by umożliwiać wymianę powietrza. Dzięki temu chroni ona przed przegrzaniem i nadmiernym spoceniem się. Tylko wysokiej jakości materiały mają zdolność do przepuszczania powietrza. Przed zakupem należy bezwzględnie upewnić się, że kurtka jest wykonana z oddychających tkanin. Jeśli nie – to lepiej jej nie kupować.

kurtka rowerowa MTB

Elementy odblaskowe – ważny element kurtki

W przypadku, kiedy rowerzysta porusza się po drogach publicznych, bardzo ważne są elementy odblaskowe, w które może być wyposażona dobra kurtka. Elementy te wpływają na podniesienie bezpieczeństwa podczas jazdy. Błyszczące detale są na stałe przyszyte do kurtki na rower. Dzięki temu nie ma obaw o to, że odpadną lub zostaną przez przypadek zgubione. To ogromna zaleta, bo tradycyjne odblaski mogą odpaść podczas prania lub też zgubić się podczas treningu.