Czym jest griptape do hulajnogi?

W przypadku hulajnogi można mówić o dwóch rodzajach gripów: pierwszym z nich są po prostu uchwyty na kierownicy, które zapewniają jej stabilniejsze trzymanie. Drugim natomiast jest grip, który umieszcza się na blacie hulajnogi. W tym przypadku ma za zadanie przede wszystkim zapewnić odpowiednią przyczepność obuwia do decku, co ułatwia jazdę, jak też wykonywanie różnego rodzaju ewolucji. Aby ułatwić wybór odpowiedniego rodzaju gripu, ten drugi nazywa się także jako griptape.

Dlaczego warto regularnie wymieniać griptape?

Griptape z oferty movino, czyli coś na wzór papieru ściernego, który przykleja się do decku hulajnogi, czyli blatu, to tak naprawdę jeden z jej ważniejszych elementów. I nie chodzi tutaj tylko o możliwość kupienia kolorowego gripu z ciekawą grafiką, co nadaje indywidualnego charakteru hulajnodze. Przede wszystkim odpowiednia przyczepność obuwia do blatu przekłada się na wygodę w trakcie jazdy. W momencie, gdy stopa ześlizguje się z decku, w szczególności podczas wykonywania ewolucji, nie tylko trudniej jest odjechać dany trick, ale wzrasta ryzyko kontuzji.

griptape do hulajnogi

Wymiana gripu w hulajnodze

Dlatego regularna wymiana gripu wpływa na to, że jazda na hulajnodze staje się bezpieczniejsza i bardziej efektywna – łatwiej jest wyglądać tricki, gdy obuwie dobrze trzyma się decku. Dlatego zaleca się regularną wymianę tego elementu. W szczególności, jeśli ktoś jeździł hulajnogą po deszczu lub w brudnym obuwiu, może zauważyć, iż to wpływa na gorszą przyczepność. Dlatego warto dbać o grip, unikać wody, brudu w postaci piasku, czy ziemi, ponieważ w negatywny sposób wpływają na jakość gripu i szybko zmniejszają jego przyczepność.

Sama wymiana gripu jest bardzo prosta i zajmuje niewiele czasu. Nowy grip można nakleić na stary,  zaleca się jednak jego usunięcie – na przykład przy pomocy suszarki i nożyka.