Chwyty do kierownicy roweru

W dobie rosnącej popularności jazdy rowerem, coraz więcej kolarzy zaopatruje się w nowoczesne, rowerowe gadżety. Niektóre z nich to porządne produkty, w których każdy, nawet najmniejszy szczegół jest starannie dopasowany. Zasada ta dotyczy nawet tak prozaicznych elementów jak gripy rowerowe!

Odpowiednia struktura materiału

Najlepsze chwyty rowerowe są wyposażone w specjalny, aluminiowy pierścień, który zwiększa efektywność połączenia pomiędzy kierownicą a gripem. Dzięki niemu konstrukcja chwytu jest łatwa w prowadzeniu. Ma to szczególne znaczenie w trakcie szybkiej, efektywnej jazdy, która wymaga ostrych manewrów i doskonałego refleksu. Co więcej, wspomniany aluminiowy pierścień dodatkowo wzmacnia konstrukcję gripu, dzięki czemu zachowuje on swe pierwotne właściwości przez długie lata.

Kilka rodzajów mieszanki

Tanie chwyty rowerowe są najczęściej wyposażone z jednego rodzaju mieszanki. W przypadku produktów lepszej jakości możliwe jest nawet zaimplementowanie aż trzech różnych odmian mieszanki, dzięki czemu na określone części dłoni działa zupełnie inne obciążenie. Tam gdzie jest to konieczne tworzywo jest miękkie, elastyczne i wygodne. Z kolei tam, gdzie wymaga się w pełni dokładnego i niezawodnego chwytu, struktura mieszanki jest twarda i wytrzymała.

chwyty rowerowe

Dodatkowe akcesoria

Najlepsze, dostępne na rynku chwyty rowerowe wyposażone są w szereg funkcjonalnych akcesoriów, dzięki którym korzystanie z nich jest jeszcze łatwiejsze. Należą do nich m.in. korki, które chronią delikatne wnętrze chwytów przed działaniem zabrudzeń, wilgoci i wielu innych, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dzięki nim żywotność chwytów może wzrosnąć nawet kilkakrotnie.

Reasumując, klasyczne chwyty rowerowe coraz częściej odchodzą w niebyt i są zastępowane produktami wysokiej jakości. I to właśnie w nich najczęściej gustują rowerzyści.