Czym jest radiopława EPIRB?

Skrót EPIRB pochodzi od słów Emergency Position Indicating Radio Beacon. Na wielu jachtach takie rozwiązanie jest niezbędne. Jakie zastosowanie ma radiopława EPIRB? Skąd wynika jej popularność? O czym warto pamiętać? Jakie zalety ma EPIRB?

Radiopława EPIRB

epirb

Radiopława tego typu jest wymagana podczas żeglowania na obszarach morskich GMDSS A1. Nie zapominajmy o tym, że to niezbędny produkt wyposażenia ratunkowego załogi na morzu. Najprościej rzecz ujmując, jest to alarmowe urządzenie, jakie nadaje informacje do morskich stacji brzegowych. Pozwala z pewnością wskazać na identyfikację statku i jego pozycję, jeśli obiekt posiada wbudowany odbiornik GPS. Pamiętajmy o tym, że EPIRB jest uruchamiany ręcznie lub podczas zanurzenia na daną głębokość. Informacje są przesyłane do satelity, która ma na celu przekazać ją dalej, do stacji brzegowej. Radiopława dokładnie wskazuje na informację o położeniu jachtu, nawet na środku morza lub oceanu.

Zachowanie bezpieczeństwa

Nowoczesna radiopława EPIRB jest na szeroką skalę wykorzystywana w żegludze morskiej. To nowoczesne urządzenie, jakie działa wydajnie i niezawodnie. W razie problemów podczas żeglugi, skorzystanie z EPIRB może uratować nasze zdrowie i życie. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach ten sprzęt jest niezbędny. Radiopława ma na celu wskazać informację o położeniu jachtu i pozwala go zidentyfikować. Pomoc rusza ze stacji brzegowej, która cały czas czuwa nad bezpieczeństwem transportu morskiego. Urządzenie alarmowe cieszy się sporym uznaniem.