Jak wybrać odpowiedni pokrowiec na narty?

Pokrowiec na narty jest jednym z najważniejszych elementów ekwipunku każdego narciarza. Ma on takie samo znaczenie, niezależnie czy korzystają z niego amatorzy, czy też profesjonalni sportowcy. Sprawdź, czym kierować się w dobieraniu pokrowców na narty.

Pokrowiec to podstawa

Znaczne ułatwienie transportu to niejedyna zaleta pokrowców na narty. Oprócz łatwości w przenoszeniu, zabezpieczają one nasze narty przed przypadkowymi obiciami czy też innymi uszkodzeniami. W takim samym stopniu chroni on nasze otoczenie.

Przewożąc narty samochodem, nietrudno o zarysowanie karoserii czy też wnętrza auta. Dodatkowo, sporym problemem jest często topniejący śnieg czy też woda pozostałe na naszych nartach. Stosując pokrowce na narty, nie zachlapiemy tapicerki.

Pokrowce bywają również przydatne przy przenoszeniu innych elementów wyposażenia. Mowa tu między innymi o kijkach biegowych, rękawiczkach czy też goglach narciarskich.

Czym kierować się przy wyborze pokrowca na narty?

Przy wyborze pokrowca na narty, musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na typ naszych nart. Pokrowiec na narty biegowe jest z reguły węższy, toteż nie zawsze zdołamy do niego zapakować „zjazdówki”. Nie można też dobrać zbyt szerokiego pokrowca, bowiem wówczas nasze narty mogą się o siebie poobijać.

Kolejną kwestią jest jego długość. Z reguły zaleca się, by był on dłuższy od pięciu do dziesięciu centymetrów od naszych nart. Warto także zadbać o to, by był on wykonany z wodoodpornego i wytrzymałego materiału. Inne wymogi dotyczą również pokrowców, które będą przewożone na dachu samochodu.

Wówczas należy być pewnym, iż wytrzyma on podmuchy wiatru czy też wysoką prędkość i opady atmosferyczne.

Producenci dbają również o to, by ich pokrowiec na narty oferował dodatkowe funkcjonalności. Oprócz przechowywania dodatkowego wyposażenia, oferują oni również między innymi pokrowce z kółkami. Spotykane są również pokrowce na snowboardy.

Pokrowce na narty dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Pokrowce-na-narty-892.html