Jaka kurtka na narty?

Na rynku dostępy jest szeroki wybór męskich kurtek narciarskich. Wybór ten konkretnej często nie jest zatem łatwy. Warto zatem wiedzieć na jakie elementy zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Rodzaje kurtek narciarskich


Męskie kurtki narciarskie różnią się przede wszystkim poziomem izolacji. Większość kurtek posiada izolację z poliestru syntetycznego. Jest to materiał, który zapewnia równowagę cieplną oraz odpowiednią oddychalność. Dodatkowo na rynku dostępne są również puchowe kurtki narciarskie. Są ciepłe i lekkie. Jeśli jednak chodzi o izolację to zdecydowanie lepiej sprawdzają się kurtki z izolacją z poliestru syntetycznego.

Wodoodporność kurtek narciarskich

kurtka narciarska męska


Kurtka narciarska meska koniecznie wykonana musi być z nieprzemakalnej tkaniny. Woda z takiej kurtki powinna spływać, a nie wsiąkać. Dzięki temu śnieg czy deszcz nie będzie sprawiał żadnego problemu. Dobrym wyborem będzie kurtka posiadająca hydrostatyczną membranę co najmniej 1500 mm. Nie można przy tym zapomnieć o oddychalności kurtki. Materiał, z którego jest wykonana kurtka powinien wyprowadzać parę wodą na zewnątrz.

Funkcjonalna kurtka narciarska


Kurtki męskie narciarskie powinny być nie tylko wygodne, ale i funkcjonalne. Warto zatem postawić na model posiadający regulowany kaptur. Dzięki temu będzie można dopasować go do indywidualnych potrzeb. Dobrze również, aby kurtka narciarska posiadała wiele kieszeni. Pozwoli to na noszenie ze sobą na stoku wszystkie, co może być potrzebne. Wspomnieć można jeszcze o ściągaczach na nadgarstki. Dzięki nim śnieg nie będzie się przedostawał przez rękawy.