Czym wyróżniają się dobre rękawice narciarskie?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele modeli rękawic narciarskich, które różnią się nie tylko materiałem, ale również zaawansowanymi technologiami. Aby wybrać dobre rękawice narciarskie, które służyć będą przez kilka sezonów należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Rozmiar ma znaczenie

Niestety nawet najlepsze rękawice narciarskie od renomowanego producenta nie spełniać będą swoich zadań, gdy wybierze się nieodpowiedni rozmiar. W małych rękawicach można odczuć duży dyskomfort na stoku, z kolei za duże rękawice całkowicie nie spełniać będą swoich zadań. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby rękawice idealnie przylegały do dłoni, dzięki czemu zimne powietrze i śnieg nie będzie przedostawał się pod materiał. Przy zakupach przez Internet warto dokładnie zmierzyć swoją dłoń i zapoznać się z tabelą rozmiarówek podaną przez producenta. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście dokonanie zakupu w sklepach stacjonarnych, gdzie można przymierzyć wybrane pary rękawic narciarskich.

rękawice narciarskie

Funkcjonalne rękawice dla wymagających

Porządne rękawice na narty powinny mieć przedłużone mankiety, które skutecznie chronią przed chłodem i śniegiem. Godne polecenia są modele, które mają regulowane zapięcia, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dopasować rękawice do dłoni. Dobre rękawice narciarskie bardzo często posiadają wzmocnienie części wewnętrznej i specjalną powłokę antypoślizgową. Dzięki temu niewielkiemu dodatkowi będzie można liczyć na pewny chwyt kijków i orczyka.