Jak powinno się wybierać kurtki narciarskie?

Podczas kompletowania stroju na narty trzeba pamiętać o ogromnej ilości spraw i rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać. Pamiętać trzeba nawet o tak z pozoru mało istotnej rzeczy, jak o kurtce narciarskiej. Niestety nie każdy miłośnik narciarstwa wie, jak się ją powinno wybierać i jakimi cechami powinna się ona charakteryzować.

Odpowiedni rozmiar

Oczywiście najbardziej kluczową sprawą podczas wybierania kurtki narciarskiej jest to, jaki będzie jej rozmiar. Kurtka narciarska jest na tyle ważna, że jej rozmiar musi być bardzo precyzyjnie dopasowany do danego narciarza. Nie tylko wpływać to będzie na stopień i skuteczność jej ocieplenie, lecz przede wszystkim odnosić się będzie do zakresu ruchów, czy też do zwykłej wygody, która również jest niezwykle istotna.

Jakie wypełnienie?

Kolejną sprawą związaną z tym, jakie kurtki narciarskie się wybiera, jest to, jakie zostanie w nich zastosowane wypełnienie. Musi się ono po pierwsze charakteryzować odpowiednim stopniem ocieplenia, tak aby narciarzowi bez względu na pogodę było odpowiednio ciepło. Z drugiej jednak strony kurtka musi być także przewiewna, aby podczas silnego wysiłku fizycznego, jakim jest jeżdżenie na nartach, ciało narciarza się nie zapacało i miało stały dopływ do powietrza. Pomagać to również będzie w odprowadzaniu ze skóry potu.

Szczególnie dobrym wypełnieniem jest to pochodzenia syntetycznego. Jego inną bardzo dużą zaletą jest fakt, że jest bardzo lekkie, a także niewrażliwe na wilgoć, więc nie ma ryzyka, że taka kurtka się zniszczy.

Kurtki narciarskie dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Odziez-zimowa_Kurtki-narciarskie-155.html