Filozofia marki Elan – narty z serca Alp

Jak sami podkreślają, narciarstwo jest swego rodzaju paradoksem. Z jednej strony, jest to sport indywidualny, w którym to Ty sam dzierżysz ster, koordynujesz swoje ruchy i bierzesz odpowiedzialność za to, co wydarzy się za chwilę. Umiejętności i osiągi, jakkolwiek satysfakcjonujące by nie były, nie są jednak według nich istotą narciarstwa. Jest nią natomiast dobrze spędzony czas w gronie najbliższych.

Ty zbierasz ekipę marzeń, a narty Elan dają wam okazję do stworzenia niesamowitych wspomnień. Wyroby słoweńskiej marki powstają bowiem na kanwie siedemdziesięcioletniego doświadczenia, w Alpach Julijskich, gdzie zainspirowani współpracą ze sportowcami rzemieślnicy nieustannie udoskonalają technologię wytwarzania i projekty produktów.

Dla kogo?

Dla każdego, kto jeździ na nartach. Elan proponuje warianty zarówno męskie, żeńskie jak i dziecięce. Jeżeli chodzi o produkty dla dorosłych, wyróżniono cztery kategorie:

  • ALL MOUNTAIN – to narty najbardziej wszechstronne, nadające się zarówno na gładkie trasy, jak i na miękki puch,
  • RACE – stworzone z myślą o twardych, nierzadko pokrytych lodem stokach, gdzie często odbywają się zawody,
  • FREERIDE – to lekkie modele, które w przeciwieństwie do swoich poprzedników sprawdzą się głównie na otwartym terenie i zaśnieżonym podłożu,
  • TOURING – z tymi nartami Elan nie musisz planować gorączkowo swojej wycieczki, bo nadają się i do podchodzenia, i do zjazdów.

Sprzęt dla najmłodszych pasjonatów narciarstwa przygotowano natomiast w oparciu o technologię U-FLEX, zapewniającą mu odpowiednią elastyczność. Jak twierdzi producent, dzięki takiemu rozwiązaniu postępy w nauce zauważalne są szybciej, a dziecko czerpie z jazdy więcej przyjemności. Warto wspomnieć, że dla tych początkujących narciarzy zaprojektowano także specjalne buty, do wykonania których używa się znacznie bardziej miękkiego i elastycznego plastiku. Wśród nart Elan znajdzie się również coś dla nastolatków – przeznaczona dla nich seria TWEENER dopasowana jest do ich wzrostu i wagi, umożliwiając pielęgnację roznieconej za młodu pasji.

Elan narty dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Narty_Narty-Elan-714.html