Batoniki proteinowe — kiedy się przydadzą?

Batony białkowe to produkty popularne zwłaszcza u sportowców. Są smaczną przekąską i sposobem na szybkie dostarczenie białka. Producenci oferują coraz to nowe smaki, aby trafić w gustach wszystkich konsumentów. Szeroki wybór sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W tego typu produktach, oprócz białka zazwyczaj znajdują się też inne wartościowe składniki odżywcze. Dlatego jest to smaczny sposób na uzupełnienie diety. Kiedy warto stosować batony białkowe? 

Porcja białka po treningu siłowym 

Trening siłowy to duży wysiłek dla organizmu. W trakcie ćwiczeń mięśnie ulegają mikrouszkodzeniom, a podczas odpoczynku odbudowują się i rosną. Dlatego regeneracja jest jednym z elementów treningu. Jednak aby przebiegała prawidłowo, należy dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość białka. To właśnie ten składnik jest budulcem mięśni i odpowiada za ich wzrost. Batoniki proteinowe są zatem łatwym sposobem, aby od razu po treningu uzupełnić straty i zapewnić budulec mięśniom. 

Przekąska przed długim biegiem 

Biegacze długodystansowi podczas jednego biegu spalają ogromne ilości kalorii. Dlatego przed startem muszą się odpowiednią naładować. Wygodna forma batoników proteinowych sprawiła, że są one popularne wśród biegaczy jako przekąska przed rozpoczęciem biegu. Produkty te, oprócz wysokiej zawartości białka są również gęste energetycznie. Dlatego stanowią doskonałe źródło kalorii niezbędnych podczas intensywnego wysiłku. Dodatkowo batony są małe i można je bez problemu zmieścić w kieszeni i zabrać na bieg.