Dlaczego warto mieć buty górskie na górskie wycieczki?

Chodzenie po górach jest bardzo przyjemne. Uczucie wolności, obcowania z naturą i wyciszenia – to tylko jedne z wielu zalet podróżowania górskimi szlakami, ale trzeba mieć świadomość, że chodzenie po górach co prawda ma wiele zalet, ale jednak nieodpowiednie przygotowanie może spowodować w najlepszym wypadku uraz, a może się też skończyć tragedią. Posiadanie butów górskich może nas uchronić przed odniesieniem urazów. Czym warto się kierować podczas zakupu butów górskich? Zapraszamy do naszego artykułu! 

Zadbaj o wygodne przemieszczanie się po górach

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z podróżowaniem po górach, musisz mieć świadomość, że szlaki często charakteryzują się różnym położeniem terenu, który w przypadku niekorzystnych warunków robi się bardzo niewygodny. Dlatego ważne jest to, żeby umiejętnie przygotować się górską wycieczkę, zaczynając od wygodnych i ciepłych ubrań, a kończąc na butach, które umożliwiają odpowiednie przemierzanie szlaków. 

Dobre buty górskie powinno charakteryzować chronienie turysty przed nierówną i twardą nawierzchnią, jak też powinny odprowadzać wilgoć i sprawiać, że stopa „oddycha”.

Buty górskie zwiększają bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w górach to absolutna podstawa. Wielu ludzi deprecjonuje odpowiednie obuwie, jednak buty górskie sprawiają, że ryzyko upadku na nieprzyjemną nawierzchnię jest o wiele mniejsze, a i wchodzenie po skałach jest o wiele łatwiejsze. Trzeba mieć na uwadze, że warunki w górach lubią bywać zmienne i wystarczy parę kropel deszczu, żeby mogło stać się nieszczęście. Dobre buty górskie od Polar Sport dodatkowo stabilizują staw skokowy i dzięki nim ryzyko kontuzji jest o wiele mniejsze, jak i możliwość nadepnięcia na korzeń, czy też przebicie podeszwy jest minimalne. 

Korzystanie z butów jest tylko jednym z aspektów całego zaplecza górskiego, jednak są podstawą i zdecydowanie nie powinno się wychodzić w góry w obuwiu, które nie jest do tego przeznaczone.