Białko w treningu na masę jest niezbędne!

Jeżeli trenujesz i nastawiasz się na osiągnięcie większej masy musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejszą jest dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości białka. Podstawowy przelicznik to 2 gramy białka na aktualny kilogram masy ciała. W połączeniu z odpowiednim programem treningowym jesteś w stanie szybko podnieść swoją masę mięśniową.

Białko oraz sen to podstawa regeneracji

Aby mądrze przeprowadzać każdą jednostkę treningową musisz pamiętać o tym, że nie wszystko można osiągnąć poprzez ćwiczenia. Trening to bodziec, który nasz organizm musi przerobić. Odwiedzając profesjonalny sklep z odżywkami zakupisz odpowiednie suplementy wspierające rozwój tkanki mięśniowej oraz poprawiające regenerację organizmu. Odpowiednia ilość snu, przynajmniej w ilości około 8 godzin dziennie, jest niezbędna dla reperacji uszkodzonych włókien mięśniowych w czasie jednostki treningowej.

Suplementy poprawiające sen

Aby jeszcze lepiej spać, czyli jeszcze lepiej się regenerować, należy przyjmować odpowiednie ilości melatoniny. Czasami przy intensywnym treningu możemy mieć trudności z zasypianiem. Jedna, mała dawka melatoniny przed snem ułatwi zaśnięcie i szybciej nasz organizm wejdzie w fazę regeneracyjnego, głębokiego snu.