Zdrowe stawy każdego dnia

Z przewlekłym bólem stawów zmagają się nie tylko osoby starsze, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami układu ruchu. Poważne kłopoty ze sprawnym poruszaniem mają również osoby w sile wieku.

Jak dbać o zdrowe stawy każdego dnia?

Jest to prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Na początek należy zadbać o zdrową i w pełni zbilansowaną dietę. Powinna obfitować w produkty bogate w kwasy omega-3, białko, oraz witaminę D i C. Do tego warto postawić na ruch. Nie musimy od razu decydować się na uprawianie sportów ekstremalnych. Wystarczy umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczną. Jaka dyscyplinę sportu najlepiej postawić? Bardzo dobrze sprawdzi się pływanie, joga, pilates, czy aerobik w wodzie. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Każdy znajdzie sport dla siebie. Jeżeli mamy wątpliwości czy dany sport jest dla nas to poradźmy się specjalisty, na przykład ortopedy czy fizjoterapeuty. Regularne ćwiczenia pomogą nam zachować sprawność fizyczną, a także utrzymać prawidłową wagę ciała. A to własnie nadwaga wpływa negatywnie na kondycję naszych stawów.

A co z suplementami diety?

One na pewno nie zaszkodzą. Warto postawić na te sprawdzone, na przykład na Animal Flex. Oczywiście nawet najlepszy suplement diety nie zadziała z dnia na dzień. Musimy go przyjmować regularnie, przynajmniej przez kilka tygodni. Pamiętajmy, że nigdy nie powinniśmy przekraczać zalecanej dawki.