Worek treningowy

Jak wybrać worek treningowy? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Jaki worek wybrać?

Na rynku znajdziemy kilka modeli worków do treningu (zobacz tutaj). Najbardziej uniwersalnym typem jest klasyczny worek o walcowatym kształcie – nadaje się zarówno dla zaawansowanych sportowców, jak i dla początkujących. Kolejnym rodzajem jest worek przeznaczony do treningu MMA – umożliwia wykonywanie ciosów bokserskich pod różnymi kątami i tym podobne. Jest przeznaczony dla zaawansowanych sportowców. Innym typem jest worek hakowy, szerszy u góry i węższy na dole. Jest polecany sportowcom trenującym MMA, boks i inne sporty walki. Służ do ciosów podbródkowych i hakowych.
Dosyć znanymi modelami worków są także gruszki bokserskie. To niewielkie worki treningowe, pozwalające ćwiczyć piąstkowanie, ciosy hakowe i podbródkowe. Można także wybrać worek treningowy stojący, dający możliwość łatwości przenoszenia.

Cechy gruszki bokserskiej i worka treningowego

Gruszka bokserska nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jest nieco tańsza niż inne modele. Zazwyczaj służy do treningu na szybkość i trenowanie ciosów, ale raczej nie nadaje się do treningu kopnięć. Wybierając gruszkę bokserską można postawić na worek treningowy stojący.
Klasyczne worki treningowe wymagają dość dużej przestrzeni i są nieco droższą opcją. Stanowią bardziej uniwersalne rozwiązanie i pozwalają ćwiczyć wytrzymałość, szybkość, kopnięcia i różne ciosy.