Te sprzęty pomogą ci zadbać o twoją sylwetkę na nadchodzący sezon

Regularne uprawianie sportu pozwala nie tylko czuć się dobrze i zdrowo, ale i sprawia, że nasze ciało jest szczupłe, mięśnie wyraźnie podkreślone a kondycja fizyczna całkiem na dobrym poziomie. Jeżeli nie mamy możliwości systematycznie odwiedzać siłowni, warto zainwestować w kilka sprzętów do własnego domu. Patrząc na nie – zmusimy się do regularnego uprawiana spotu, a widząc pierwsze efekty – będziemy trwać w postanowieniu. Jakie sprzęty warto mieć w swoich czterech ścianach?

Hantle

Hantle (w zależności od wagi) pozwolą nam wzmocnić mięśnie ramion plecy oraz całokształt sylwetki. Ćwiczenia z nimi można wykonywać nawet podczas oglądania ulubionego serialu lub filmu. Już kilkunastominutowy trening z nimi pozwala poczuć się lepiej i dodaje odpowiedniej dawki endorfin. Hantle są tanie i łatwo dostępne. Warto je mieć w swoim domu i postawić na trening z nimi przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

Poręcze stacjonarne

Poręcze stacjonarne stają się coraz popularniejsze w ostatnim czasie. Ich koszt to kwota około 150 – 200 zł. Można je kupić w dobrych sklepach ze sprzętach sportowym. Ćwiczenia na nich dają olbrzymie i szybkie efekty. Dzięki nim wzmocnimy brzuch, ramiona, łydki oraz plecy. Przy regularnym i intensywnym treningowi, panowie szybko są w stanie poprawić kondycję, wyrzeźbić ciało oraz w znacznym stopniu wzmocnić wyrzeźbić brzuch.

Piłka gimnastyczna

Piłki gimnastyczne to sprzęt popularny szczególnie wśród pań. Panie chętnie wykorzystuję je do wzmocnienia pleców, mięśni brzucha, ćwiczeń nóg i pośladków. Piłka może również zastąpić krzesło na co dzień przy pracy.